Střela HPBT

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Guci
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 08.10.2007, 14:11

Střela HPBT

Příspěvek od Guci »

Kamarádi myslivci má někdo zkušenosti se střelou HPBT, její účinek, poškození zvěřiny, je vůbec vhodná pro lov, Momentálně lovím střelou HPC od SB ráží .308 Win
vhool

Příspěvek od vhool »

sierra HPBT je svou konstrukci urcena na tercovou strelbu a strelbu na vetsi vzdalenost.lovit s ni lze ale jeji ucinek na zver je dosti nevyrovnany a nepredvidatelny.moje zkusenost je takova ze je ale urcite lepsi nez HPC od S&B.HPBT vetsinou dost rozbiji a nebo v mene pripadech projde dirka dirka.k lovu se da pouzit ale musis byt dobry strelec s dobrou zbrani ale i tak existuje mnoho vhodnejsich strel do 308 k lovu.zkus treba Interbond ktery je cenove jen o malinko drazsi nez Sierra HPBT :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

No , já vlastní zkušenosti nemám, ale slyšel jsem přesně to, co píše vhool ? jednou je kus neuvěřitelně rozbitý, podruhé zase dírka-dírka a někdy dlóóóóuhý dosled. Z toho plyne, že střel se chová při zásahu značně nestabilně, takže nespolehlivě.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

HPBT

Příspěvek od milan »

používal jsem ji ve 308Win jen jako sportovní na střelnici to nejlepší co SB dělá, ale k lovu se vůbec nehodí.

Dnes je v této ráži bohatý výběr loveckých střel, tak jdi do něčeho lepšího (tj. spolehlivějšího)než nabízí SB.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

S typem střely HPBT osobní zkušenosti nemám,ale měla by to být údajně terčová střela a není vhodná k lovu. Já střílím SP a na hony na černou mám HPC od Bellotu a zatím naprostá spokojenost.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Guci
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 08.10.2007, 14:11

Příspěvek od Guci »

vhool píše:sierra HPBT je svou konstrukci urcena na tercovou strelbu a strelbu na vetsi vzdalenost.lovit s ni lze ale jeji ucinek na zver je dosti nevyrovnany a nepredvidatelny.moje zkusenost je takova ze je ale urcite lepsi nez HPC od S&B.HPBT vetsinou dost rozbiji a nebo v mene pripadech projde dirka dirka.k lovu se da pouzit ale musis byt dobry strelec s dobrou zbrani ale i tak existuje mnoho vhodnejsich strel do 308 k lovu.zkus treba Interbond ktery je cenove jen o malinko drazsi nez Sierra HPBT :wink:
Lovím ze zbaně Zastava M 70 ráže . 308W doposud municí SaB střela HPC 11,7g, vždy super zastavovací účinek 90% v ohni, ale masakr strašná devastace zvěřiny, proto hledám střelu stejného účinku, ale bez tak nadměrného poškození zvěřiny. A proto se dotazuji znalců existuje taková střela v ráži .308W, pokud ano tak doporučte která a její účinky moc dík Guci
vhool

Příspěvek od vhool »

jak uz jsem psal,pomer vykon cena vychazi dobre Interbond od hornadyho,pak drazsi variace Accubond od Noslera a nebo Nosler partition,EVO od RWS,mel by fungovat i oryx nebo vulkan od normy a nebo silvertip od winchestera.vyber je v teto razi nejvetsi ze vsech razi takze je to jen na vas pratele ale SB HPC je na zver pod 40kg dost spatna volba vzhledem k tvrde bal.krytce dutinky ve spici strely :wink:
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cejnyk »

může? zkusit taky střelu PTS, sám s ní lovím v ráži 7x57 a .308win. Zatím naprostá spokojenost, jen po té .308 se mi zdá srnčí tro?ičku více pocuchané, ale taky je to silnější ráže. je to střela s expanzní dutinkou krytá balistickou plastovou kuklou.

nevím jakou zvěř střílí?, ale pokud budeš střílet srnčí přes plecka s .308, pak ti nepomůže ani svěcená voda, zatím cokoliv jsem takhle vystřelil, tak sebou vzalo alespoň půlku plecka na výstřelné straně. :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

PTS je v podstate SST,to se tu omyla jiz dost dlouho a pro 308 neni spatna ale je to strela mekka.interbond je stejne konstrukce ale ma promennou tloustku plaste coz zaruci konzistenci strely pri deformaci kdezto PTS (SST) pri narazu na kost fragmentuje....cenove je to temer stejne a navic hornady je hornady a S&B je shit :wink:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

vhool píše:PTS je v podstate SST,to se tu omyla jiz dost dlouho a pro 308 neni spatna ale je to strela mekka.interbond je stejne konstrukce ale ma promennou tloustku plaste coz zaruci konzistenci strely pri deformaci kdezto PTS (SST) pri narazu na kost fragmentuje....cenove je to temer stejne a navic hornady je hornady a S&B je shit :wink:
Také sice dra??í, ale s proměnnou tlou?kou plá?tě je Nosler BALLISTIC TIP, 180gr, v našich podmílkách jsem zatím lepší střelu na lovecké účely nepoznal. Pro lov zvěře nad 50kg bych doporučoval AccuBond... Střely HPBT je lepší používat jenom na střelnici... a PTS/SST souhlasím, co napsal vhool, také o nich bylo psáno v časopise Myslivost a nikterak je nechválili... :lol: :lol: :lol:
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

bond

Příspěvek od tibi1 »

nazdarbazar...nedovolim si tu ziadneho z pritomnych manikov poucovat ale podstatne je u interbond accubond oryx a pod...ten "BOND" elektrochemicky proces ktory spaja jadro s plastom, od seba sa ostatne podobne strely odlisuju a doplnaju uz len hrubkou premenlivosti plasta...takze s NBT a PTS SST a neviem este co je to dost z cesty na porovnavacku /mozno este ten interlock kruzok u SST ? ako chaba nahrazka vs. nosler partition/...skratka i ked ta strela nabehne na ramenny klb mozno sa roztrhne ale nikdy nevyflusne z plasta olovo...snaha o max. zostatok vahy...myslim ze najvymakanejsi je oryx...ked kamos Carcus ho narezal na 1mm platky a tieto sme mali problem s kombinackami oddelit /plast+jadro/ a myslim ze sme ani neodélili uz si nepamatam presne...apropo...nosler ma pre kazdy kal. v kazdej vahe strely na svojej stranke max. a min. rychlosti pre optimalnu deformaciu tej ktorej strely len si vybrat a zacat prebijat... :twisted:
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Střela HPBT

Příspěvek od VJM »

Tuto střelu používám k lovu veškeré spárkaté zvěře již asi tři roky ovšem v nábojích od firmy Sako. Zvěř srn?í bývá většinou prostřelena dírka - dírka a zůstává v ohni. U tě??í spárkáté zvěře bývá výstřel do 4 cm odchod z nástřelu max. do 20 m a to pouze u tě??í zvěře (jelen).
Guci
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 08.10.2007, 14:11

Re: Střela HPBT

Příspěvek od Guci »

Hodlám používat munici SAKO Racehead Sierra 10,9g Hollow Point BT
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

TO guci:
A nejsou náhodou tyto střely spíš na střelnici než na lov?
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

HPBT

Příspěvek od zekon »

Vidím, že na náboj so strelou HPBT od SB nemáte ?iadnu chválu, ale čo táto strela od
LAPUA Siver Jacket Scenar 167 gr HPBT 840 m/s 3828 J ????
Pýtam sa preto, lebo si mám možnos? presne tieto zohna? tak či mi to na niečo bude - aspoň lí?ky a srnčie, lebo inak používam NORMA Vulkan 11,7 g na všetko.
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
Odpovědět