Nikon - dobrá volba.

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Nikon - dobrá volba.

Příspěvek od krcoun308 »

Můj otec dlouho sháněl nějaký lehký dalekohled na denní nožení, šoulačky a např zimní přikrmování. Volba padla na nám do té doby neznámý NIKON 7 - 15 - 35 action. Loni v létě 3,5 tis. Moc pěkně zpracovaný, lehký. Zklamání přišlo doma, na těle dalekohledu jsem našel drobnou samolepu Made in China - polilo mě horko. První zkouška ale PŘEDČILA naše očekávání. Mohu ODPŘÍSÁHNOUT, že Nikon za šera PŘEKOUKÁ 20 let starého němce 7 -50, rusa 10 - 50 - naše první a dále asi 5 let staré Edixa 8-20 - 50 a Fomei 8 - 56 !!! Do lesa jsme to netahli najednou, ale běhali jsme asi týden večer po zahradě jak . . . Zejména poslední s čočkou 56 ve srovnání s 35 - to je ostuda pro českého výrobce. Nevím samozřejmě, jak bude ukazovat za 5 let, ale druhou sezonu slouží a dělá nám jen radost. To? mé vyznání značce NIKON, za ty peníze rozhodně dobrá volba. Třeba to někomu pomůže při výběru.
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikon - dobrá volba.

Příspěvek od Geronimo »

krcoun308 píše:Můj otec dlouho sháněl nějaký lehký dalekohled na denní nožení, šoulačky a např zimní přikrmování. Volba padla na nám do té doby neznámý NIKON 7 - 15 - 35 action. Loni v létě 3,5 tis. Moc pěkně zpracovaný, lehký. Zklamání přišlo doma, na těle dalekohledu jsem našel drobnou samolepu Made in China - polilo mě horko. První zkouška ale PŘEDČILA naše očekávání. Mohu ODPŘÍSÁHNOUT, že Nikon za šera PŘEKOUKÁ 20 let starého němce 7 -50, rusa 10 - 50 - naše první a dále asi 5 let staré Edixa 8-20 - 50 a Fomei 8 - 56 !!! Do lesa jsme to netahli najednou, ale běhali jsme asi týden večer po zahradě jak . . . Zejména poslední s čočkou 56 ve srovnání s 35 - to je ostuda pro českého výrobce. Nevím samozřejmě, jak bude ukazovat za 5 let, ale druhou sezonu slouží a dělá nám jen radost. To? mé vyznání značce NIKON, za ty peníze rozhodně dobrá volba. Třeba to někomu pomůže při výběru.
S 35 jsi behal VECER po zahrade a porovnaval s 50katkama???? :roll: :roll: Tak to bud mas oci jak ostriz a nebo nas tu tahas trochu za nos. :wink: A jeste k tomu se zoomem :lol: :lol: :lol: 8) Kdyby jsi napsal Swarovski 8,5 * 42 tak tomu bych urcite uveril,ale Nikon ???
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Příspěvek od krcoun308 »

Ano, porovnával a i otec v téměř důchodovém věku poznal, že ta malá mrcha ukazuje líp za šera, než 50. Se Swarovskym to asi nikdy nezměřím, jsou totiž na světě lidé, kteří vydělávají méně, než rep průměr a ještě krmí rodinu. Původní záměr bylo něco lehkého na den, proto nás ta (světelnost) mile překvapila. Vliv bude hrát i věk těch ostatních dalekohledů. Ale pro chudé je to podle mě slušná volba.
droban
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 31.5.2008, 21:04

Příspěvek od droban »

taky se ted rozhoduji mezi Nikon Monarch 8,5x56, 10x56 a 12x56, ale nevím který vybrat, chci aby koukal dobre za sera, ted mam 20x60 Tento tak to chci nahradit necim lepsim. poradi mi nekdo co bude praktictejsi volba?
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od argonaut2006 »

droban píše:taky se ted rozhoduji mezi Nikon Monarch 8,5x56, 10x56 a 12x56, ale nevím který vybrat, chci aby koukal dobre za sera, ted mam 20x60 Tento tak to chci nahradit necim lepsim. poradi mi nekdo co bude praktictejsi volba?
Zdravím řada Nikon Monarch je super co se týče skel a světelnosti měl jsem ji možnost otestovat ,ale mně tenhle typ malých lineárních dalekohledů nesedí hlavně ty očnice vyzkoušel jsem mnoho dalekohledů a nakonec jsem pořídil Steinera a jsem nadmíru spokojen doporučuji model Night hunter nebo Sagor II v 8x56 budete určitě spokojen idealní na pozorovaní v noci či za šera
LukasT
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 03.9.2008, 17:18
Bydliště: Vysočina

Nikon monarch 8.5x56

Příspěvek od LukasT »

Dobrý den, nemohu porovnávat tyhle tři dalekohledy protože mám jen ten 8.5x56. A ten co se týče šera je super. Je s ním fakt dobře vidět. Ostatní jsem neměl tak nemohu slou?it. Lovu, lesu zdar. LT
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

8.5x56

Příspěvek od KelneeQ »

I já vlastním Monarch 8.5x56 a jsem s ním velmi spokojen. Toto zvět?ení mi plně stačí ipro obeznávání srnců na větší vzdálenost. Je bezpochyby, že čím větší zvět?ení, tím lepší, ale je to na úkor světelnosti, která je pro mě hlavní. Záleží už na Va?em využití. Jestli?e vám na světelnosti až tak neZáleží, tak berte zvět?ení 12, ale ten 8.ř má světelnost vážně super.
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Nikon vs. Bresser

Příspěvek od bendy »

Tak jsem koupil na šoulání Nikon Monarch 10x36 (viz jiné téma Nikon vs. stabilizovaná Canon) a jsem velmi spokojený a dokonce mě velmi mile překvapila světelnost a to i v porovnání s parametrově mnohem silnějším lineárním Bresserem 9x63 linear jagd, který má skla BaK4, antireflexní vrstvy a není nejhorší,ale... Dokonce ještě v době, kdy už je dalekohledem vidět víc než bez něj, je pro mě lepší ten Nikon, než Bresser, až o něco později, kdy je opravdu velmi málo světla a o lovu by? srnčete bych díky špatné možnosti obeznání už neuvažoval,až tehdy je Bresser lepší díky světelnosti! To mi přišlo skoro neuvěřitelné. Navíc mám u Bressra trochu problémy se zaml?ováním, má sice hluboké očnice, které nerad ohrnuji - což by asi pomohlo, ale jak je chladněji, tak se prostě během pár vteřin zaml?í, ten Nikon je mnohem méně háklivý, po mnohem delší době sledování v zimě se začne mírně zaml?ovat, stačí dát chvíli od očí a po chvilince se dá zase delší dobu pozorovat. Díky těmto zkušenostem přemýšlím o výměně Bressra za Nikon 8,5x56... Snad jen dodám, že na posedu se mi lépe drří Bresser a lépe se mi do něj kouká díky očnicím,ale to bude i věcí zvyku.
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

nikon

Příspěvek od Choochoo007 »

Nevite nekdo jestli je nejaky rozdil mezi u nas prodavanym Nikon Monarch DCF 8.5x56 a v americe prodavanym Nikon Monarch ATB 8.5x56. Vzhledove mi prijdou stejne. Nemuze zde byt rozdil treba v antireflexnich vrstvach, pac cena je take jinde
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Kupoval jsem v ČR, a byl to DCF
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
droban
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 31.5.2008, 21:04

Příspěvek od droban »

tak mi dnes do?el Nikon Monarch 8,5x56 DCF a musím říct, že zpracování je opravdu kvalitní, za šera kouká skvěle, výborně se drží.Měl jsem dva starší Zeisse a 1x SSSR Tento a Nikon je o třídu ví? ve světelnosti oproti staršímu Zeiss a o 3 třídy než Tento. Koupil jsem ho za super cenu 8100 Kč aji s dobirkou. Tak kdo váha tak můžu jedině doporučit
Hasan
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: ned 09.11.2008, 13:42
Bydliště: Černovice
Kontaktovat uživatele:

Nikon

Příspěvek od Hasan »

Tak jsem si dnes objednal Nikon Monarch 8,5x56. Tak uvidíme až přijde. Potom dám vědět.
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

nikon - dobrá volba

Příspěvek od milan 04 »

Chci si koupit dalekohled NIKON Monarch 12x42. Na stránkách internetových prodejců jsou ale různé údaje o záruce, někde 24 měsíců, někde 10 let a dál mně mate znak na dalekohledu a to na středové ose, protože na stejném typu je znak NIKON , v jiném případě pak znak s paro?ím. Máte někdo s tímto nějaké zkušenosti? Případně doporučte prodejnu. děkuji.
anton102
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28.10.2010, 14:01
Bydliště: Valašsko

Re: Nikon - dobrá volba.

Příspěvek od anton102 »

Tak jsem dnes udělal poněkud špatnou zkušenost s Nikonem. Jsem na dalekohledy trošku ujetý, tak občas jen tak projíždím různé veby a dívám se co a jak. Narazil jsem na Nikon sporter 8x42 v akci s cenou necelé 3000, běžně to bývá něco přes 5000. Dost mě to zaujalo, tak jsem si ho objednal s tím, že ho budu používat hlavně na dení pochůzky. Dneska dorazil, na pohled vypadal velice pěkně a taky velmi dobře padl do ruky a i na omak byl velice příjemný. Rozčarování ale přišlo, když jsem ho přiložil k očím, byl dost problém ustálit obraz, pokud se dalekohled držel v naprostém klidu, tak to šlo, ale při sebemenším pohybu se zorné pole jako by hýbalo, jako by od kraje ke středu a třeba v polovině zorného pole nebylo nic vidět, takže třeba pozorovat pohybující se zvěř, nebo nějaký jiný objekt v pohybu velký problém. S něčím takovým jsem se setkal u starších dalekohledů, když měly rozhašené hranoly, ale tady mě to fakt hodně nemile překvapilo.

Takže jsem hned volal doprodejny a popsal daný problém. Byla mi nabídnuta bud reklamace a nebo vrácení peněz. Jejich obchodní podmínky umožnují vrácení zboží do 15 dní bez udání důvodů. Zvolil jsem druhou variantu. Na mou otázku jestli si myslí, že se jedná jen o nějaký vadný kus, nebo je to nějaký jiný problém, mi prodávající odpověděl, že tam asi něco takového bude, když na to dali takou velkou slevu. Tak nevím co si o tom myslet. Měl jsem v plánu si koupit přes net ještě jeden dalekohled, ale po tomto z toho mám trochu strach.

Co jsem měl osobní zkušenosti s Nikony, tak zatím nebyl žádný problém a i známí kteří mají Nikony at už dalekohled či puškohled si ho vždy chválili. Vím že se v tomto případě jedná o levnější řadu, ale něco takového bych nečekal.
Početná čtyřnohá smečka.
Odpovědět