7x57R

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

7x57R

Příspěvek od Pepa »

používám SPCE 7*57R a při zásahu srnčího přímo na komoru zustává kus v ohni,poškození zvěřiny je minimální.I kolega tuto ráž i munici používá a bez problému.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

A když to neni komora?.......
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

většina tu má letité zkušenosti z touto municí. většina kolegu mi odpoví to je zbytečný na ty dva kusy za rok srnčího.Nebráním se jiné munici,třeba RWS Tig 11,5g.Na ceně mi neZáleží ,hlavně aby zvěř netrpěla.Ted je v časopise Myslivost článek o munici SPCE v ráži 7*65R a dotyčný na něj nedá dopustit.každej má na to jinej názor.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Ví? bud rád,že máš dobré zkušenosti.My z let předešlích moc ne asi budu radši hovořit za sebe.Mě stačilo hodnocení od pana Hanáka a fotky.Hodnocení asi průměr.Chtěl bych věřit,ale foto mě nepřesvědčilo.Fragmentace stálá a to hlavně SPCE.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

11,2g SPCE

Příspěvek od nimrod nimrod »

Řekl bych, že pokud si dá člověk zále?et, (při střelbě na srnčí) a umístí zásah tak jak má, tak je tahle střela vesměs docela ?etrná a ranivost více než dostatečná. :wink:
Problém vzniká, když se kromě srnčího začnou střílet v hontbě (kde není normovaný stav černé) běžně divočáci kolem 30 až 60kg (a mnohdy i tě??í :( ), to pak tahle střela v téhle ráži nestačí a měl by se člověk poohlídnout po něčem jiném - buďto po jiné ráži, nebo alespoň po jiné laboraci a střele. - Mluvím z vlastní zkušenosti, páč jsem si tím sám prošel. :oops:
Jsem u nás jediný kdo používá v dané ráži relativně drahé, ale kvalitní střelivo se střelou s řízeným rozkladem, ti co touhle cestou nešli musí, alespoň co vím já, dosledovávat a dosledovávat... :? A to platí i pro 6,5x57(R) kterých je u nás ještě taky pár.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

No já sem neviděl natož střelil divočáka dva roky,přes léto se občas něco usadí v kukuřici ale jinak nic.Maximálně podle stop něco přeběhne :( Zato o srnčí nouzi nemáme i když střílíme "jenom"30kusu ročně.Ano u srnčího si dávám dost zále?et ,čekám vždy až bude zásah přímo na komoru.Uvidím až vyzkouším třeba to RWS Tig11,5g a srovnám podle SPCE.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Nazdar pánové. tak k tomu článku v té myslivosti. předpokládám, že jej napsal kolega Halámek, s kterým toto vše pojednám, protože mám s touto ráží a s tímto střelive absolutně jinou zkušenost. Musím to ještě s ním prodiskutovat, ale toto vše bych ře?il v threadu SellBell, kde se velice ochotně vyjádřím ke střelivu, obvzlá?tě v ráží 7x65R, protože s anem Halámkem absolutně nemohu souhlasit. A to věřte mi nebo ne jsou to zkušenosti životní. S pozdravem M
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

No mě se teď chlubil náš hajnej, že na podzim střelil mladou bachnu 55 kg a ukazoval mi "trofej", kterou má stylizovaně udělanou dohromady s vystřelenou nábojnicí a ... střelou. Hádejte, čím náš hajnej střílí? Samozřejmě zděděným zlamovacím kanónem 7x57R. V rámci rodinné tradice používá jak jinak než SaB - nejlepší střelivo všech dob! když jsem mu ironicky položil otázku, jak dokázal najít střelu, když na svojí hromadě střílí na 30 m, tak mi (bez pozastavení nad otázkou) řekl, že kuli vyndal z pod ?káry. Jako vždy, než když jsem tu kuli prohlížel, tak to byl jenom pomačkaný kus plechu s trochou olova u zadní části střely. Bylo to 11,2 g SPCE a můj odhad zůstatkové hmotnosti je okolo 30%. Na vstřelu to šlo jenom kousek přes žebro. Prostě klasika a já jsem pro ně odrodilec a amerikanofil, co používá ty divné náboje s červenou ?pičkou (IB a SST). Zatím jsem ale po nikom nepotřeboval pomoc se psem, kde?to oni tam s čubama lítají o sto šest. F.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

:-)

To vis. Ses hold jinej tak budes platit :D Samonavadeci strely s cervenou spickou... hruuza... fuuuj :lol:
To uz nema s myslivosti preci nic spolecneho... Kdyz naboj, tak selbel :lol: zver ma mit preci sanci než :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové já tímto střelivem i ráží lovil mnoho let.Byly roky,kdy to padalo a byly roky,kdy jsem dohledával.Nikdy jsem nechtěl věřit,že by to mohlo být v nábojích.Hledal jsem chybu u sebe pak u ráže.Pak jsem začal mít podezření.vždy když jsem kupoval náboje na ?ivitelce vČB.Tak to přestávalo fungovat.Jednou jsem takhle seděl ve vlaku a dal se do řeči se starším myslivcem.No a dostali jsme se i k munici.A ten pán mi povídá,že na takovíhle akce se náboje nejezdí kupovat,tam se prodá totiž všechno.to si zajeď rovnou do továrny,se? mladej tak tam na ty prodavačky mrkni až ti dají něco z exportu,to je jiný kafe a opravdu bylo.Musím předeslat,že to bylo pro někoho v dobách dávných.ráž jako taková je bez problémů.Je fakt,že lovím černou vesměs do 50kg,srnčí s KS 10,5g v této ráži nebyl problém žádný.A když jsem pak zkoušel 11,5TIga tak to byl učiněnej zázrak.Myslel jsem,že se něco změnilo za ty roky,ale ty fotky u článku Dr.Hanáka,Kde jsou vyfoceny střely mě v tom neutvrzují.To jsem se rozkecal :P :oops:
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Andy píše::-)

To vis. Ses hold jinej tak budes platit :D Samonavadeci strely s cervenou spickou... hruuza... fuuuj :lol:
To uz nema s myslivosti preci nic spolecneho... Kdyz naboj, tak selbel :lol: zver ma mit preci sanci než :lol:
... :) :D :lol:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Je všeobecně známo že střelivo SB používá většina myslivců a to hlavně kvůli ceně,dostupnosti a neznalosti kvality jiných výrobců.Holt jsme konzervativní národ a těžko si zvykáme na něco nového i když je to lepší, a to do té doby než nás někdo donutí to zkusit.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Ano u těch starších ročníku je toto střelivo už za?itý .všechno je jednou poprvé,já osobně sem pro lepší střelivo,rozhodující je aby zvěř byla co nejrychleji usmrcena.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

No pepo já bych to zase až tak neviděl,že jen ti staří.Přečti si v radíme si kolik mladých se rve za lepší cenou.Ostatní je už pramálo zajímá.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Vím že je pro mnohé rozhodující i cena.Málokdo za rok vystřílí víc jak krabku náboju.Takové cenové rozdíly nejsou,aby to zrujnovalo někomu rozpočet.Já sem osobně pro nové věci.Někteří tady mají dokonce ještě náboje po svých dědečkách.
Odpovědět