hodnocení práce,činnosti členů v MS

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
pivaš
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 31.5.2009, 17:28
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od pivaš »

přátelé,mohli by jste napsat jak a jakým způsobem hodnotíte práci a činnost členů ve vašem Ms.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od Climber »

V podstatě je kriteriem jenom plnění brigádnických hodin a krmení. Hodiny si "hlídá" referent a o tom jak kdo krmí má přehled hospodář. Spíš jde o to, že jsme zatím neměli nějak výraznou potřebu to řešit.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
rip-curl
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 13.11.2009, 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od rip-curl »

U nás je to tak (pokud chápu správně otázku), že ten kdo se v uplynulém roce zasloužil o něco mimořádného pro MS - např. když se staral o bažanty a bažantnici,tak má pak povolen odtřel jednoho dobrého srnce apod.
Myslivost lovectví videa a mnoho dalšího najdete na tomto mysliveckém portálu. Zapojte se taky...
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od Vojta »

V našem MS je to asi takto: Každý člen MS ve věku do 70-ti let, má brigádnickou povinnost. Na tuto povinnost se samozřejmně vážou i požitky. Tzn. že jednotlivý členové dostávají příděly zvěřiny ( ať už drobné ze spol. lovů nebo příděl spárkaté ), dle odpracovaných hodin. Koeficienty pro příděly jsou vždy stanoveny po skončení brigádnického období tj. od začátku října do konce září. Kdo splní průměr má nárok na 1 kus drobné zvěře z každého honu a na srnčí ve váze do 10-ti kg, případně na půl kusu a to v případě že přesahuje váhu 10 kg. Kdo nesplní průměr, na srnčí nárok nemá a drobná se mu dle koeficientu krátí. Hodiny do průměru si člen může doplatit a to 1 hod=50 Kč. 3 členové s největším počtem odpracovaných hodin jsou odměněni na výroční schůzi drobností a to v podobě brokových nábojů.

Dále v případě, že člen splní limit brig. hodin, může si v sezóně honů na drobnou zvěř pozvat na každý hon 1 hosta - střelce a ten dostane kus drobné. Samozřejmně musí včas informovat hospodáře.

V případě, že člen na vlastní náklady doveze do MS např. krmivo na zimu, truby na nory, dřevo na posedy, kazatelnu, nebo doprovází hosty na srnce atd. ( je toho mnoho co člen může dovézt, či udělat mimo spol. brigády ) přednese na schůzi MS co požaduje za svou práci či činnost a členská schůze zhodnotí hlasováním jeho požadavek. Může se jednat o brigádnické hodiny, poměrnou finanční částku nebo třeba kus srnčího atd.

Odlov trofejové zvěře ( srnců ) není stanoven žádným rozdělovníkem za zásluhy atd.

No snad jsem to pochopil správně a nevzal svůj příspěvek příliš ze široka a bude pro všechny srozumitelný.
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od tombr.a »

U nas se hodnoti i odlov škodne na každy druh ma hospodař jinači body a před honama se vše sčita brigady,škodna atd a podle toho někdy uděluje povolenyk nebo pozvanky na hony.
pivaš
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 31.5.2009, 17:28
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od pivaš »

všem děkuji za odpovědi.Musím si ztoho udělat nějaké vyhodnocení.Ještě jednou děkuji a pište dál jak to uvás chodí.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od Tommy »

U nás žádné hodnocení nefunguje,kdo chce dělá,kdo nechce nedělá,kdo chce krmit krmí,kdo nechce krmit nekrmí a lovit můžou všichni. Já bych to zavedl zcela jinak.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od duch Pampuch »

tombr.a píše:U nas se hodnoti i odlov škodne na každy druh ma hospodař jinači body a před honama se vše sčita brigady,škodna atd a podle toho někdy uděluje povolenyk nebo pozvanky na hony.
Mivali jsme body za skodnou a mimo jine podle toho se davali povolenky na srnce III. vt. Pak jsme to radeji zrusili a klesnul nam odlov lisek o 3/4 :lol: . Ono jich totiz bylo dost strelenych strelivem barum, mischellin a podobne.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od Perník »

U nás se doposud nijak nehodnotilo zda někdo dělá víc nebo míň. V minulosti existovali jakési notesy, kam si každý zapisoval veškerou činnost v revíru (od krmení až po stavbu kazatelen), podle toho se pak rozdávali povolenky např. na III.VT srnce. Pak to ale samo usnulo, hlavně z důvodů všemožných dohadů. Rozdělení podílu zvěřiny podléhající každoročnímu schválení členské schůze je tedy dneska pro všechny stejné, žádná motivace. Nově jsem připravil doplnění Provozního řádu, kdy nárok na zvěřinu bude mít jen ten, kdo se zůčastní minimálně 50% všech akcí sdružení v daném roce (hony, brigády, střelby, schůze).
Nijak zvlášť to nemotivuje k vyvíjení činnosti, ale asi lepší něco než nic.
Systém který by dokázal ohodnotit ty hodně makavé na úkor lenochů a těch co se jen vezou u nás asi nastolit nejde, a pokud by jsme se o to pokusili nadělá to jen dusno.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
rip-curl
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 13.11.2009, 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od rip-curl »

Tommy píše:U nás žádné hodnocení nefunguje,kdo chce dělá,kdo nechce nedělá,kdo chce krmit krmí,kdo nechce krmit nekrmí a lovit můžou všichni. Já bych to zavedl zcela jinak.
To opravdu není moc šťastné řešení.:-(
Myslivost lovectví videa a mnoho dalšího najdete na tomto mysliveckém portálu. Zapojte se taky...
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od savazka »

Taky přispěju svojí troškou do mlýna.
Jsme s kolegou v myslivosti oba noví a tudíž ještě zapálení členové, jak v lovu škodné, tak v brigádách. Vloni jsme začali ve dvou hned zjara, když jsme zjistili, že se o brigádách jen kecá na schůzích ale samo se to jaksi neudělá. Zpravili jsme po celé honitbě cca 10 posedů a žebříku, které byly ve stavu, kdy by je shodil první silnější vítr, vylézt na ně pak byl hazard se zdravím a to bez přehánění. Dva měsíce jsme kmitali jak fretky, pak přišla schůze. Dostalo se opět na téma posedy a že by se to mělo spravit. Tak hospodář oznámil, že už jsme to s kolegou všechno dali do pucu. Bylo to ohodnoceno takto: "Hmmm..., to by bylo takže další bod programu je....." Tolik ocenění za desítky hodin práce, kdy jsme často dělali ve dvou práci pro čtyři...
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od yardaz »

Pánové, nezlobte se na mě ale nepřipadají vám brigádnické hodiny, jako trochu přežitek minulé doby?? Já si při té příležitosti vždycky vzpomenu na pracovní soboty, akce Z a pionýrské šátky.... :shock:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od Zdenek41 »

To savazka to je právě problém,který se neřeší skoro všude.Bud jsou lidé pro práci zapálení a dělají všichni a nebo dělá pár lidí a ostatní se vezou.Každý čeká kam ho kdo pošle.To že zřejmě předseda přistoupil k dalšímu bodu na to si musíš zvyknout a bud rád,že vás ostatní neobvinili za to,že oni už nic spravovat nemohli.Základ každého spolku tedy MS je funkční výbor pokud neni je konec.Yardaz jak bys ty chtěl tedy řešit chod MS,když ne prací?Připadá mi,že pak už by i ostatní mohli chodit do práce zadarmo.Nějaká motivace musí být a pokud vím každé MS má na práci založený i provozní řád.Ale třeba jsem to nepochopil.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od losthorizon »

Původně jsem do tohoto vlákna nechtěl přispívat, protože jsem dalek hodnocení něčí práce, ale po tom, co napsal yardaz, se chci vyjádřit. Jsme sdružení provozující bažantnici a střelnici - což si vybírá stovky hodin práce. Můžeš mi prosím, yardaz, říct, kdo by tuto práci jako měl dělat, když ne členové v rámci brigád? Nebo si snad jeden z těch, kteří jenom loví? Takové taky máme a to je ten lepší případ, protože i ten lov má své nezastupitelné místo! Jasně, ani bažantnici ani střelnici nás nikdo provozovat nenutí, ale takových sdružení, kde se nic nedělá znám dost a některá své trvání mohou odpočítat v řádu měsíců (dvou let)! A když pominu ostatní činnosti v honitbě a zaměřím se čistě na péči o zvěř a zlepšování jejích životních podmínek, tak tu je například budování biopásů a zakládání zvěřních políček. Jenom samotné papírování mě ročně stojí několik hodin práce u počítače a jednání na úřadech. Ale svůj smysl to má. A velký!!Jen mi tak trochu z tvého přízpěvku nedochází, kdo by podle tebe tuto činnost měl zastat?
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: hodnocení práce,činnosti členů v MS

Příspěvek od Tommy »

Jak píše Zdeněk,pokud není funkční výbor,tak je to konec mysliveckého sdružení.
Napíši příklad jednoho velice známého sdružení v našem okolí.
Členů je 30.Krmelců mají asi dvacet a v zimě je jich pravidelně zasypáváno max 10. 60% kazatelen je na spadnutí o posedech ani nemluvím a všichni na schůzi čekají,kdo by se nabídl je spravit.
Co se týče odlovu:
Předseda je milovník všech zvířat takže tam zavedl mimo jiné hajéní prasat od 15 ledna do 15 července,aby měli bachyňky klid.V červenci se prasátka odstěhují do polí a vratí se až na pár měsíců v zimě.Předseda je spokojený,že se moc neloví a vlastně není ani z čeho.Ve své honitbě žádné obhospodařované pole nemají,takže jim to nevadí a okolni sdružení ať se pos..
Plán lovu se udělá v hospodě a nakonec se odloví z min. 100 ks srnčí pouhých deset.
Lovit to nikdo nechce,protože co si kdo střelí,to si taky zaplatí źa výkupní ceny a aby sdružení přežilo,tak svoji trofejovou zvěř srnčí a mufloní nechávají lovit cizí.
Do nebe volající.
Odpovědět